|  | 

Mapa Elbląg

jedzenie elbląg

jedzenie elbląg
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_urlop11.jpgTurystyka zrównoważona to szczególna forma turystyki w świecie, w którym coraz bardziej postępuje zanieczyszczenie środowiska naturalnego i ekosystemów. Turystyka zrównoważona kładzie szczególny nacisk na zagospodarowanie aktywności turystycznej w taki sposób, by podtrzymywać integralności terenów, zwłaszcza tych przyrodniczo cennych, zachowaniu ich w stanie niezmienionym dla przyszłych pokoleń, dbałość o ich walory naturalne i kulturowe. Turystyka zrównoważona zakłada, że działania turystów nie powinny powodować żadnych strat w naturalnym środowisku, a wręcz przeciwnie, przynosić korzyści zarówno turystom, jak i lokalnym mieszkańcom.

Turystyka zrównoważona związana jest z ekoturystyką, jednak nie jest z nią tożsama. Ekoturystyka jako główny nacisk kładzie podróżowanie w celu poznania walorów przyrodniczych, turystyka zrównoważona zaś może odbywać się w dowolnym celu, jednak realizowana być musi w taki sposób, aby nie przynosić szkody środowisku naturalnemu. Podróżując w sposób zrównoważony można połączyć przyjemne z pożytecznym.

——————————
źródło: zagrywajmy.pl/

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

turystyka-zrownowazona

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których

  • Loty do Eindhoven

    Loty do Eindhoven

    Samoloty Każdy z nas ma z pewnością swój ulubiony środek transportu. Dla każdej osoby jest to oczywiście coś innego. Niektórzy z nas zdecydują się na loty do Eindhoven, a inni wybiorą podróż pociągiem czy busem. Od czego to zależy? Każdy środek transportu ma na pewno swoje plusy i minusy. Samoloty są niezwykle szybkie i wygodne.