|  | 

Mapa restauracji

mapa elbląga satelitarna

mapa elbląga satelitarna
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

tanie hotele (9)Okolice te na pewno powinni odwiedzić miłośnicy poezji Czesława Miłosza. To właśnie tutaj, u swoich ciotek, nad brzegiem jeziora Hołny, spędzał swego czasu wakacje. Jest to miejsce na pograniczu polsko-litewskim, okolica słabo zaludniona, malutkie miejscowości położone są daleko od siebie na pagórkowatym terenie, panuje cisza i spokój jakby czas i cywilizacja zatrzymała się tu już dawno temu.
Niedawno drewniany dworek został odrestaurowany, a w środku można znaleźć ekspozycję, która opowiada o naszym wielkim Nobliście. Sam Miłosz nie chciał, aby w Krasnogrudzie powstało typowe ?martwe ? muzeum; on chciałby to miejsce było żywe. I tak się stało: w tym miejscu organizowane są warsztaty i dyskusje, można obejrzeć spektakl teatralny, wysłuchać koncertu lub ze ściennego ?kalendarza? zerwać kartkę z wierszem poety.
Sejneńszczyzna często nazywana jest Małą Litwą i rzeczywiście w niedalekim Puńsku częściej słychać język litewski niż polski, a okoliczne wioski mają podwójne nazwy: polskie i litewskie. Drewniane chaty wyglądają dokładnie tak jak przed wielu wielu laty i to są chyba ostatnie chwile, gdy można je zobaczyć w ?naturalnym? środowisku, bo cywilizacja i tu dociera i powoli znikają?

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

sejnenszczyzna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których

  • Loty do Hongkongu

    Loty do Hongkongu

    Świat w zasięgu dłoni Fileasowi Foggowi, bohaterowi powieści rozgrywającej się w XIX wieku, podróż dookoła świata zajęła 80 dni. Choć jest to podróż fikcyjna, oparta została na prawdziwych szlakach komunikacyjnych i dostępnych wówczas środkach transportu. Kilka lat później, tym razem już naprawdę, podróż tę powtórzyła amerykańska dziennikarka Nellie Bly. Objechanie Ziemi dookoła zajęło jej 72