|  | 

Gdzie dobrze zjeść w Elblągu

restauracja duet elbląg

restauracja duet elbląg
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_wakacje24.jpgZwiedzanie różnych miejsc na świecie od lat wpisuje się w ideę turystyki. Już starożytni Egipcjanie, czy Rzymianie podróżowali, by na własne oczy móc zobaczyć wytwory kulturowe swoich cywilizacji. I ten cel, cel odwiedzania historycznych miejsc przetrwał do dzisiaj.

Motyw poznawania świata, który towarzyszy turystyce poznawczej jest niezwykle rozbudowany. Jedni poznają miejsca przyrodnicze, inni zwiedzają jaskinie. A jeszcze inni z własnej potrzeby odwiedzą miejsca, które wiążą się ze śmiercią. Turystyka, której ideą jest odwiedzanie takich miejsc, oczywiście z należytym szacunkiem, jest tak zwana czarna turystyka.

Czarna turystyka to forma bardzo dobrze znana Polakom i w Polsce dość powszechnie uprawiana. Głównym celem turystycznych wypraw jest dawny obóz koncentracyjny zlokalizowany w Oświęcimiu. Jest to miejsce masowych mordów na Polakach i Żydach, których w latach drugiej wojny światowej dopuścili się Niemcy. Innym przykładem, tym razem w USA jest tak zwana strefa ground zero, będąca wspomnieniem tragedii na WTC.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

czarna-turystyka

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których

  • Loty Warszawa Majorka

    Loty Warszawa Majorka

    Wakacje na Majorce dla aktywnych Majorka to wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym. Administracyjnie należy do Hiszpanii. Choć jej maksymalna długość to zaledwie 100 kilometrów każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Od lat jest więc ulubionym celem wielu turystów. Tym bardziej, że z roku na rok loty Warszawa Majorka tanieją. Oprócz najbardziej popularnych sportów wodnych,